ВПЛИВ ЕКОЛОГІЧНОГО ЗАБРУДНЕННЯ НА ПСИХІКУ ОСІБ ПОХИЛОГО ВІКУ, ЯКІ ВЧИНЯЮТЬ КРИМІНАЛЬНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ ПРОТИ СТАТЕВОЇ СВОБОДИ ТА СТАТЕВОЇ НЕДОТОРКАНОСТІ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/LST/2021-3-17

Ключові слова:

екологія, геронтологія, психічне здоров'я, забруднення, кримінальне правопорушення, особа похилого віку.

Анотація

Статтю присвячено визначенню можливого впливу на психіку осіб екологічного забруднення та взаємопов'язаності даного явища зі злочинністю осіб похилого віку, які вчиняють кримінальні правопорушення проти статевої свободи та статевої недоторканості. Висвітлено необхідність ґрунтовного дослідження даного питання та визначення заходів запобігання кримінальним правопорушенням з урахуванням можливого впливу екологічного забруднення на психіку. Метою статті є характеристика можливого впливу екологічного забруднення на психіку осіб похилого віку, що вчиняють кримінальні правопорушення проти статевої свободи та статевої недоторканості. Реалізація поставленої мети передбачає вирішення таких завдань: 1) визначити, як саме може впливати екологічне забруднення на вчинення кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості; 2) проаналізувати за певний період офіційну статистику щодо досліджуваних питань; 3) зробити певні висновки щодо зменшення впливу екологічного забруднення на осіб похилого віку. Наукова новизна статті полягає у тому, що в ній уперше робиться спроба проаналізувати можливий вплив екологічного забруднення на психіку осіб похилого віку під час учинення саме вказаних кримінальних правопорушень. Надаються пропозиції щодо зменшення впливу екологічного забруднення на психіку осіб похилого віку, які вчиняють правопорушення проти статевої свободи та статевої недоторканості. Як висновок у статті наголошується, що є певна негативна закономірність, між екологічно забрудне- ними областями, регіонами та відповідними областями, регіонами, які мають підвищений криміногенний статус. Роблячи підсумки, можна зазначити, що екологічна ситуація в Україні та конкретно у багатьох місцях залишається вкрай складною, навантаження на навколишнє середовище лише зростає. Забруднення і виснаження природних ресурсів і надалі загрожують фізичному та психологічному здоров'ю населення, що, відповідно, може спонукати окремих осіб до вчинення зазначених кримінальних правопорушень. 

Посилання

Лановенко О.Г., Остапішина О.О. Словник-довідник з екології : навчальний посібник. Херсон, 2013. 226 с.

Домаранський А.О. Знеліснення Правобережжя Cереднього Подніпров’я у межах Кіровоградської області: сучасний стан і тенденції. Український ботанічний журнал. 2010. С. 40–48. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UBJ_2010_67_1_7 (дата звернення: 03.08.2021).

Забруднення навколишнього середовища. ВООЗ : вебсайт. URL: https://www.who.int/ru/ (дата звернення: 04.08.2021).

З'явився рейтинг міст із найбруднішим повітрям в Україні. URL: https://ecopolitic.com.ua/ua/news/zyavivsya- rejting-mist-z-najbrudnishim-povitryam-v-ukraini/ (дата звернення: 03.08.2021).

Про зареєстровані кримінальні правопорушення та результати їх досудового розслідування. Генеральна прокуратура України : вебсайт. URL: https://old.gp.gov.ua/ua/stst2011.html?dir_ id=113897&libid=100820&c=edit&_c=fo (дата звернення: 04.08.2021).

«Стара скотина»: дід цілу ніч ґвалтував 13-річну онуку і знімав на телефон. URL: https://t1.ua/news/30609-stara-skotyna-did-tsilu-nich-gvaltuvav-13-richnu-onuku-i-znimav-na-telefon.html (дата звернення: 05.08.2021).

Дівчинка зняла все на телефон: на Київщині пенсіонер протягом двох років ґвалтував дитину. URL: https://www.unian.ua/incidents/10182065-divchinka-znyala-vse-na-telefon-na-kijivshchini-pensionerprotyagom- dvoh-rokiv-gvaltuvav-ditinu-foto.html (дата звернення: 04.08.2021).

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-10-18

Як цитувати

МАРШАЛЕК, К. (2021). ВПЛИВ ЕКОЛОГІЧНОГО ЗАБРУДНЕННЯ НА ПСИХІКУ ОСІБ ПОХИЛОГО ВІКУ, ЯКІ ВЧИНЯЮТЬ КРИМІНАЛЬНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ ПРОТИ СТАТЕВОЇ СВОБОДИ ТА СТАТЕВОЇ НЕДОТОРКАНОСТІ. Law. State. Technology, (3), 114-118. https://doi.org/10.32782/LST/2021-3-17

Номер

Розділ

Статті