УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКОЮ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ПЕРСОНАЛУ В УМОВАХ ВИРОБНИЧИХ КОМПАНІЙ, ЩО ПОВ’ЯЗАНІ З ЗАХИСТОМ ДАНИХ
DOI:
https://doi.org/10.32782/IT/2024-4-25Ключові слова:
охорона праці, безпека життєдіяльності, кібербезпека, захист даних, виробниче здоров’я, система управління.Анотація
У виробничих компаніях, які працюють з обробкою та зберіганням великих обсягів чутливої інформації, питання охорони праці та безпеки життєдіяльності персоналу набувають особливої актуальності. Мета роботи. Обґрунтування умов формування вимог до системи управління охороною праці та безпекою життєдіяльності персоналу в виробничих компаніях, що займаються захистом даних. Ця система є частиною загальної системи управління підприємства, спрямованою на ідентифікацію небезпек, оцінку та управління ризиками в галузі безпеки та гігієни праці, пов’язаними з діяльністю щодо захисту інформації. Методологія дослідження. Був використаний регресійний аналіз. Методи статистичної обробки інформації дають змогу побудувати математичну модель планування заходів щодо розподілу ресурсів на потреби охорони праці та безпеки життєдіяльності в галузі захисту даних. За побудованою моделлю можна не тільки розрахувати значення показника, але й виявити внесок кожного із факторів. Наукова новизна. Запропонована система, побудована на основі дворівневої інформаційно-вимірювальної системи, може бути застосована на підприємствах з різноманітними технологічними процесами та територіально розподіленою виробничою структурою. Також проаналізована математична модель для ефективного застосування в оптимізації розподілу ресурсів на потреби охорони праці, формуванні плану заходів на майбутнє та оцінюванні значущості статистичної інформації, що використовується для прийняття управлінських рішень. Комплекс математичних моделей, що описують різні показники та процеси управління охороною праці, є частиною системи підтримки прийняття рішень. Висновки. Автоматизація системою управління охорони праці та безпекою життєдіяльності персоналу в виробничих компаніях, що займаються захистом даних дозволить підвищити ефективність забезпечення здоров’я та безпеки персоналу, забезпечення дотримання норм охорони праці, а також розширити увагу до екологічних питань та своєчасно адаптуватися до змін у технологічних процесах.
Посилання
Гулевець В. Д. Система управління охороною здоров’я та безпеки персоналу в умовах виробничих компаній. Проблеми охорони праці в Україні. 2016. № 32, С. 84–93.
Гулевець В. Д., Ревук О. Г., Кружило О. Є. Алгоритм оцінки значимості і достовірності статистичної інформації про стан охорони праці підприємства. 2000. Вісник НАУ. № 1-2. С. 257–260.
Ткачук С. П., Ткачук К. Н., Ревук А. Г., Кружилко О. Є. Методологічні основи визначення критеріїв оцінки умов праці. Охорона праці. 1996. № 8. С. 34–39.