Вимоги до оформлення статей
Рукопис статті виконується в редакторі Microsoft Word. Обсяг статті – 10–25 сторінок. Шрифт – Times New Roman, кегель – 14, міжрядковий інтервал – 1,5, поля – усі 2 см, абзац – 1,25 см. Форматування абзаців за допомогою інтервалів (пробілів) чи табуляції неприпустимо. У тексті заборонені переноси. Нумерація сторінок не ведеться.
Назва рубрики та Індекс УДК (універсальний десятинний класифікатор) розташовувати у лівому верхньому куті.
Назву статті вказувати після УДК (всі великі літери по центру).
Відомості про автора (авторів) із зазначенням прізвища, імені, по батькові, наукового ступеня і вченого звання, посади, місця роботи; рядком нижче – номеру ORCID (http://orcid.org/), Scopus-Author ID (зазначається за наявності індексованих публікацій у Scopus). Ім’я автора (авторів) виділяють жирним накресленням, інші відомості – пряме накреслення.
Анотацію та ключові слова подавати мовою статті та англійською з перекладом назви, імен і прізвищ автора(ів) не менше 1800 символів із пробілами у кожній анотації. Якщо мова статті - англійська, то додавати ще анотацію українською мовою. Ключові слова – слова з тексту матеріалу, які з погляду інформаційного пошуку несуть змістовне навантаження. Ключові слова подавати у називному відмінку, загальна кількість ключових слів – не менше трьох і не більше семи.
Основна частина статті повинна містити такі структурні елементи:
актуальність проблеми;
аналіз останніх досліджень і публікацій (не дозволяється тільки перелік прізвищ);
мета дослідження;
виклад основного матеріалу дослідження;
висновки і перспективи подальших досліджень.
Усі назви частин (рубрики) повинні бути виокремлені жирним кеглем (шрифтом).
Посилання на джерела необхідно робити по тексту у квадратних дужках із зазначенням номерів сторінок відповідно джерела: наприклад, [3, с. 234] або [2, с. 35; 8, с. 234].
Перелік цитованої літератури укладається за порядком посилання у тексті. Слово «ЛІТЕРАТУРА» виділяється жирним шрифтом. Бібліографічний опис списку літератури оформлювати з урахуванням розробленого в 2015 році Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання».
Наприкінці статті розміщувати транслітеровану і перекладену англійською версію літератури (References), оформлену згідно з угодами APA (American Psychological Association).
Заборона використання наукових праць країни-окупанта
Забороняється цитування в тексті та внесення до бібліографічних списків тих джерел, які опубліковані російською мовою в будь-якій країні, а також джерел іншими мовами, якщо вони опубліковані на території росії та білорусі.
Цифровий матеріал подається у таблиці, що має порядковий номер (наприклад, Таблиця 1) і назву (друкується над таблицею посередині півжирним шрифтом). Рисунки також потрібно нумерувати, і вони повинні мати назви, які вказуються під кожним із рисунків звичайним шрифтом. Рисунки, виконані у MS Word, потрібно згрупувати; вони повинні бути подані єдиним графічним об’єктом. Для рисунків, зроблених в програмі Excel, потрібно додатково до статті відправити файл Excel. Формули виконуються за допомогою вбудованого редактора формул MS Equtation і нумеруються з правого боку. Редакцією рекомендується застосування візерункового заповнення сегментів діаграм у чорно-білій гамі.
Не приймаються статті, які вже були надруковані в інших виданнях або запропоновані до публікації кільком виданням водночас, а також роботи, які за своєю сутністю є переробкою опублікованих раніше статей і не містять нового наукового матеріалу або нового наукового осмислення вже відомого матеріалу.